I. Veresegyházi Fesztivál Magyar Zeneszerzők Műveiből

I. VERESEGYHÁZI FESZTIVÁL MAGYAR ZENESZERZŐK MŰVEIBŐL

A Lisznyay Szabó Gábor Alapfokú Művészeti Iskola Szinkópa Alapítványa fesztivált szervez a Dunakeszi Tankerület művészeti iskoláiban zongora és/vagy vonós szakon tanuló növendékek számára.

A fesztivál fővédnöke Pásztor Béla Veresegyház Polgármestere.

A fesztivál időpontja és helyszíne:                            2022. április 29.
                                                                                          Lisznyay Szabó Gábor AMI
                                                                                          (2112 Veresegyház, Nap utca 14/a.)

A fesztivál célja:

• a méltán híres magyar zeneszerzők műveinek, munkásságának népszerűsítése Bakfark Bálinttól a XXI. századi kortárs magyar komponistákig;
  • a felkészítő tanárok közti tapasztalatcsere, illetve a téma anyagismeretének elősegítése;
  • hogy a zenét tanuló növendékek megismerjék a magyar klasszikus zene gyökereit, melynek tükrében hozzáértőbb és lelkesebb hallgatói, interpretálói lehetnek a magyar XX. századi, illetve kortárs zenének is.
  • lehetőséget biztosítani az alapfokon tanuló tehetséges növendékeknek a minél szélesebb körű bemutatkozásra, szakmai megmérettetésre.

Üdvözöljük és értékeljük az ismerős határokat feszegető, bátor műsorválasztást!

Korcsoportok és játékidő:

I. korcsoport: 2011. június 1-jén, illetve után született tanulók, maximum 4 perc,
II. korcsoport: 2009. június 1-je és 2011. május 31. között született tanulók, maximum 5 perc,
III. korcsoport: 2006. június 1-je és 2009. május 31. között született tanulók, maximum 7 perc,
IV. korcsoport: 2000. június 1-je és 2006. május 31. között született tanulók, maximum 9 perc.

A fesztivál anyaga valamennyi korcsoport számára:

Egy magyar zeneszerző művének előadása kötelező.

Egy, vagy több – az előzőtől eltérő stílusú és karakterű –  szabadon választott mű előadása. (A megadott műsoridőn belül!)

Értékelés:

A zsűri hangszerenként egy fesztiváldíjat és minden korcsoportban első, második és harmadik díjat oszt ki.

Nevezés:

Jelentkezési határidő és műsorleadás: 2022. március 28.

A Jelentkezési lapot és a Nyilatkozatot az alábbi linken tölthetik le:

A Jelentkezési lapot és a Nyilatkozatot az alábbi e-mail címre kérjük elküldeni: veresizeneiskola@gmail.com

Nevezési díj:

5000.-Ft/ versenyző, melyet az alábbi számlaszámra kérünk átutalni:

66000011-11033097 (Szinkópa Alapítvány)

A megjegyzés rovatba kérjük, az alábbiakat tüntessék fel: „Fesztivál” és a nevezett növendék neve. Pl: Fesztivál, Minta Gábor                                                                              A nevezési díj beérkezési határideje: 2022.04.10.

Jó felkészülést kívánunk!

Szervezők

Kategória: Hirdetőtábla | A közvetlen link.