Rólunk

A Lisznyay Szabó Gábor Zeneiskola 1993- ban alakult. Fenntartója Veresegyház Város Önkormányzata. 1993- at megelőzően a gödöllői zeneiskola kihelyezett tagozataként működött. Veresegyház várossá válása, az ország más területiről letelepülő többgyermekes családok megkívánták – megkívánják, a közintézmények fejlesztését, létszám, oktatás színvonalának emelését.

Évről- évre folyamatosan fejlődik az intézmény, növekszik a gyermekek, tanárok száma. Kezdeti növendékek száma 40 – 50 fő, ami a 2008/2009- es tanévre 599 főre emelkedett. E növendéklétszám nem csak helyben oktatott gyermekeket, hanem az évek folyamán létrejött kihelyezett tagozatok létszámát is magába foglalja. Az első kihelyezett tagozat Szada, amely a mai napig is a legmagasabb növendéklétszámmal bír. További kihelyezett tagozatok: Erdőkertes, Mogyoród, Vácrátót, Vácduka. A kihelyezett tagozatok létszáma: Erdőkertes 32 fő, Mogyoród 39 fő, Vácrátót 30 fő, Vácduka 28 fő, Szada 74 fő. Veresegyházon (helyben oktatott) gyermekek száma 396 fő.

A zeneiskola kihelyezett tagozatai által nem csak a helyi, hanem a kistérségi zenei – kulturális – feladatokat ellátva működik a térségben. Az intézményen belül két ágazat: zeneművészeti és képzőművészeti ágazat működik. Az intézmény össznövendék létszámából (599) zeneművészeti képzésben 567 fő, képzőművészeti képzésben 32 növendék részesül.

Az alapfokú zeneoktatást a gyerekek érdekeit, képességeit, életkori sajátosságait figyelembe véve alakítottuk ki. Cél a zene megismertetése, megszerettetése, művelése. Egyik fő feladat a tanulók személyiségének kibontakoztatása – ezért nagy hangsúlyt fektetünk az egyéni képességek fejlesztésére -, valamint a minőségi zene iránti igény kialakítása, amihez elengedhetetlen a megfelelő minőségű hangszer.

A 2007. évben lefolytatott minősítési eljárás eredményeként az intézmény elnyerte a ” címet.„

A zeneiskola minősített, működő tanszakai:
billentyűs (zongora, orgona, szintetizátor) tanszak, vonós tanszak (hegedű, brácsa, cselló), fafúvós tanszak (furulya, fuvola, klarinét, szaxofon, fagott, rézfúvós tanszak (harsona, trombita, tuba, kürt), ütős tanszak, népzene tanszak (népi furulya, brácsa, hegedű, ének, koboz, citera, ütő gardon), szolfézs-magánének tanszak, gitár tanszak (klasszikus és jazz). Az intézményben klasszikus- és népzene mellett jazz tanszakon is van lehetőség zenetanulásra. Az oktatott tanszakokon belül a zongora tanszak sikere kiemelkedő. Gitár és egyéb népszerű hangszerek mellett legnagyobb az érdeklődés e hangszer iránt. Zongorát oktató pedagógusok száma: 11, zongorát tanuló gyermekek száma: 156. A közintézmény összlétszámához képest is meghatározó az érintett gyerekek száma. Talán ezért is gyakoribb a zongorahangversenyek szervezése helyi és kistérségi szinten egyaránt.

A tanév folyamán az alábbi versenyeken vettek részt növendékeink:

• VI. Országos Fuvolaverseny Területi Válogatója
  • XI. Országos Gitárverseny Területi Válogatója
  • II. Országos Bartók Béla Zongoraverseny Területi Válogatója
  • III. Országos Farkas Ferenc Zongoraverseny
  • II. Országos Bartók Béla Zongoraverseny Döntő
  • VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny Területi Válogatója
  • IX. Országos Mélyrézfúvós Verseny Területi Válogatója
  • I. Pest Megyei Rézfúvós Verseny
  • IV. Pest Megyei Kamarazenei Fesztivál és Verseny
  • VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny Döntő

Az említett versenyek mellett számos hangversenyt, koncertet szervezünk, ahol nemcsak szervezőként, hanem előadóként is jelen vagyunk, pl.: iskolai, óvodai, idősek otthonában tartandó rendezvények, kiállítások megnyitása, templomi hangversenyek. A városi rendezvények mellett iskolánkban tanszaki koncerteket, meghallgatásokat, kamara, zenekari, kórus általi előadásokat valósítunk meg. Eleget teszünk a Veresegyház Város Önkormányzata által tett felkéréseknek (pl: nemzeti ünnepek, pedagógus nap, karácsony, szilveszter, szüreti mulatság,).